Home
Egyedülálló géppark a látásvizsgálatban
Egyedülálló megújult gépparkunkban szerepel a Nidek Tonoref III, amely 4 eszközt (automata refraktométer, keratométer, non-contact tonométer és non-contact pachyméter) egyesít, valamint klinikai szintű réslámpa, szem OCT, szemészeti ultrahang és látótér vizsgálat is elérhető. A PLUSOPTIX A16 Binokuláris Videorefraktométer pedig speciálisan csecsemők és kisgyermekek fénytörésének vizsgálatára szolgál.
Általános kérdések
Romlik-e a szemünk a szemüvegtől? Hogyan vigyázzunk az elkészült szemüvegünkre? Szemüveg vagy kontaktlencse a jobb megoldás problémánkra? Okozhat-e a szembetegség látásromlást? Ezekre a szemüveg és a kontaktlencse használatával kapcsolatos kérdésekre ad válaszokat cikkünk.
Milyen szemüveglencse segíthet a számítógép előtti munkában 40 év felett?
40 éves kor felett szemünk fokozatosan elveszíti alkalmazkodó képességét, melyet olvasószemüveggel tudunk pótolni. Mi történik az irodában, ahol egy időben szükséges jól látnunk a monitort, mely szerencsés esetben 60-70 cm-re van tőlünk, illetve közvetlen közelünkben a billentyűzetet, vagy az asztalon heverő papírlapot?Egy egyszerű, egyfókuszú olvasószemüveg azonban csak az olvasótávolságra (30-40 cm) ad éles képet.
Milyen szemüveglencse segíthet a számítógép előtti munkában 40 év alatt?
Mint ahogyan arról már többször is volt szó, első és legfontosabb, hogy a számítógép előtti munkára készített szemüveglencse a viselője számára szükséges korrekcióval készüljön el, tehát vegyünk részt egy látásvizsgálaton. A vizsgálat eredményétől függetlenül érdemes elgondolkoznunk számítógép előtti szemüveg vásárlásán, mert sokszor a tökéletes látásúaknak is segítséget nyújthat egy jól kiválasztott szemüveglencse.
Mitől „fárad” a szemünk a monitor előtt?
Bizonyára sokakat érdekel, mi történik valójában szemünkkel monitor előtti munkavégzés során, miért érezzük estére „fáradtnak" látásunkat, miért vörösödik, szárad ki szemünk, esetleg miért fáj a fejünk. Többen erre a kérdésre azt felelnék, hogy a monitor káros sugárzása okozza ezeket a panaszokat. Káros sugárzástól manapság már a „Low Radiation" technika bevezetése óta a legtöbb monitor esetén nem kell tartanunk. (Az LCD monitorok pedig egyáltalán nem sugároznak...) Miért van szükség szemüvegre computer előtti munka esetében?
Ideális munkahely látásunk szemszögéből
Már irodánk berendezésénél törekedni kell arra, hogy a lehető legjobb megoldást találjuk meg a hosszú távú erőltetés-mentes munkahely kialakításához. Két fontos tényezőt kell ilyenkor figyelembe venni: a környezet megvilágítását és a monitor elhelyezését. Cikkünkben ezekről olvashat bővebben.
Ideális számítógépes munkahely multifokális (progresszív) szemüveglencsét viselők számára
Számos számítógépet használó 40. életévét betöltött ember visel multifokális szemüveglencsét, mellyel ebben a korban távolra (5 méteren túl), olvasni (30-40 cm-re), és a köztes távolságokra (pl. monitor) is jól lehet látni. Az ehhez szükséges dioptria-átmenet a szemüveglencse alsó felében, egy csatornában kerül kialakításra.
Miért viseljünk napszemüveget?
A napszemüveg napjainkban már nem divathóbort. Létfontosságú, mert megvédi a szemet a nap szemre káros ultraibolya sugárzásától. Nagyrészünk tisztában van azzal, hogy a leégés a bőr korai elöregedéséhez, végül bőrrákhoz vezethet, ám orvosi bizonyíték van arra, hogy a szem ugyanúgy károsodhat és kialakulhat szürkehályog, valamint más, a későbbiekben említésre kerülő gondok.
Polarizált napszemüvegek
Minden polarizált lencse napszemüveg, DE nem minden napszemüveg polarizált! Ez lehetne a mottója ennek a résznek. Nézzük át melyek a legfontosabb előnyei a polarizált lencséknek. Miért kellemesebb a polarizált napszemüvegek viselete az egyszerű napszemüvegeknél? Mi a vakítás és hogyan alakul ki? Kinek ajánlott különösen a polarizált napszemüvegek használata? Melyek a lehetőségei annak, akinek dioptriás polarizált napszemüvegre van szüksége?
Bővebben az UV sugárzásról
Mi is az ultraibolya (UV) sugárzás? Három típusa van: UVA, UVB, UVC. A legfontosabb az UVB sugárzással tisztában lenni, mivel ez okozza a leégést és nagyrészt ez felelős a bőrrák kialakulásáért is.Az UV fény a napenergia egy része, egy láthatatlan rövid hullámhosszú sugárzás. Az UV sugárzás egyéb forrásai közé tartoznak az ívhegesztés, vagy a nagy intenzitású higanylámpák és a szolárium fénycsövei.
Legutóbbi hozzászólások
- Hírek (32)
- Kontaktlencse (12)
Egyedülálló géppark a látásvizsgálatban
2021.08.10.Általános kérdések
2018.09.14.Mitől „fárad” a szemünk a monitor előtt?
2018.09.14.Ideális munkahely látásunk szemszögéből
2018.08.14.